Od pondělka do čtvrtka bude doprovodný program před Velkou aulou zajišťovat sdružení Zvedni Zadek. Co se bude ve „Zvedni Zadek Zone“ dít, jsme se zeptali Petra Bašty. Více se dozvíte z programu festivalu LSFF. Chcete se zúčastnit pub-quizu? Zaregistrujte se na petr.basta@zvedni-zadek.cz 

 

pb

Petr Bašta, technický pracovník ČZU, pokladník a „cestopisář“ ze Zvedni Zadek

1. Co nás vedlo zvednout zadek a založit Zvedni Zadek?
Komunita Zvedni zadek vzniká v září 2014 jako odpověď na pražskou přehlcenou scénu, kde často kvantita drtí kvalitu. Zvedni Zadek se od té doby snaží bořit zažitou produkční praxi a dát svým akcím něco navíc. Každá činnost má svůj význam a jasný dlouhodobý cíl. Hlavním cílem spolku Zvedni Zadek stále zůstává otevřenější česká společnost schopná kriticky přemýšlet. Chceme to měnit k lepšímu – zprostředkováváním informací, pobídkami k cestování, alternativní hudbou, poradenskou činností zdarma, kampaněmi na vyšší aktivitu lidí nebo jen netradičními kulturními zážitky. Zdarma organizujeme cestopisné přednášky, filmové projekce včetně debat s erudovaným hostem, soutěže na zamyšlení (pub quiz) nebo workshopy, zároveň spolupracujeme s dalšími zajímavými spolky a sdruženími.

 

2. Každý festivalový den od 15 hodin bude ve Zvedni Zadek Zone probíhat soutěž „Zamysli se“. Jak to bude vypadat? A může se něco vyhrát?

Tato soutěž vychází z pub quizu, týmové vědomostní soutěže, která již před několika lety našla zálibu např. v Holandsku a v poslední době se rozšířila i do ČR. Nejde o biflovací soutěž pro chytrolíny, ale o zábavně podaný naučný kvíz. Čtyř- až pětičlenné týmy odpovídají na tématicky zaměřené otázky z rozličných oborů, jako je historie, zeměpis, sport, kultura, hudba, aktuality z domova a ze světa atd. Vítězný tým, který u nás správně zodpoví nejvíce otázek, samozřejmě něco vyhraje – nechte se překvapit. S prázdnou ale neodejde žádný tým.

 

3. Kde jinde než na LSFF se můžeme přidat k vašim aktivitám?

Již třetí sezónu pořádáme pravidelné akce v dejvické Klubovně, dejvické kavárně Už jsme doma, v Rock Café Prague, v (A)void Floating Gallery na pražské náplavce. Mimo to nás můžete vidět také na mimořádných akcích, jako např. na multižánrovém festivalu Povaleč, s novou kampaní Zvedni Zadek a cestuj! na školách, v kulturních domech či ve Skautském institutu v Praze, nebo jste nás mohli potkat ve Ville Pellé při produkci pro seniory. Veškeré naše akce jsou za dobrovolné vstupné a najdete je na našem webu zvedni-zadek.cz nebo na FB profilu @ZvedniZadek.

 

lsff_plakat_1_6

 

Comments are closed.