V pátek uvidíte film „Lidská přirozenost“, který získal Velkou cenou LSFF, i další filmy oceněné jednotlivými fakultami ČZU. 

10:00 Film „Řetězec superpotravin„, Cena Fakulty tropického zemědělství ČZU.

Řetězec superpotravin je celovečerní dokument zkoumající fakta a mýty, kterými jsou opředeny superpotraviny. Porota udělila cenu za hluboký vhled do sociálních konotací globalizace zemědělských plodin.

11:10 Film „Sojalismus„, Cena Provozně ekonomické fakulty ČZU.

Čína a západní agrobyznys ovládají světovou produkci obilí a masa, dohání tak malé zemědělce ke krachu a přitom ničí životní prostředí. Globální zájmy motivované ziskem akcionářů stojí proti lokálním zájmům přírody i člověka. Porota udělila cenu za inspirativní příspěvek do diskuse o osobní zodpovědnosti spotřebitele a zákazníka a nastavení udržitelných výrobních vztahů.

12:15 Film „Krajina za sto let v několika obrazech“, Cena Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Porota udělila zvláštní ocenění za svěží a inspirativní filosofické zamyšlení nad tématem projevů klimatických změn dnes a v blízké budoucnosti. 

12:45 Film „Lidská přirozenost„, Velká cena LSFF 2019

CRISPR není jen vědecký objev, jaký se podaří jednou za život. Tento nástroj na přesnou úpravu DNA otevřel zcela novou éru v genetice. Povede k vymýcení dědičných nemocí nebo k výrobě geneticky naprogramovaných dětí? Porota udělila hlavní cenu LSFF 2019 za strhující a mimořádně srozumitelné představení všech pro a proti, jež vyvstávají s možností navrhovat naši budoucnost.

 

Comments are closed.