15:00 - 18:00 Programem provází Marek Janáč (časopis Vesmír).


Jíst či nejíst? Pro každý věk, způsob života i genotyp je odpověď jiná. Aneb budou nám jednou vařit genetici? Prof. RNDr. František Vyskočil, DrSc.


Role insulinu v diabetu prvního a druhého typu a jak se vše dá ovlivnit správnou životosprávou. RNDr. Lenka Žáková, Ph.D. (UOCHB / Institute of Organic Chemistry and Biochemistry)


Prof. MUDr. Libor Vítek, Ph.D., MBA V současné době čelíme stále narůstajícímu výskytu civilizačních nemocí, jejichž společným jmenovatelem je špatné stravování, nedostatek pohybu a přemíra stresu. Jen málokdo si uvědomuje, že je nutné začít těmto hrozbám čelit hned a začít u sebe. Moderní doba přináší naštěstí i technologické možnosti, jak tohoto dosáhnout.

Programové tipy

LSFF_jidlojeveda_web_main

Life Sciences Film Festival se letos rozroste o víkendový program. Ve spolupráci s NTK a Kampusem Dejvice se 16.-18. října koná víkendová afterparty „Jídlo, to je věda“. O jídle se bude diskutovat, budou se o něm promítat ty nejlepší filmy z letošního i minulých ročníků LSFF a jídlo se bude také ochutnávat. Filmový festival se totiž protne se Street Food Festivalem, který vás nakrmí v sobotu 17. a v neděli 18. října.