Úterý 13.10.


Zelený obývák / The green living Room, 7 min / CZE, ENG | Zářící tma: Hotaru v noci / Brilliant Darkness: Hotaru in the Night, 12 min / CZE, ENG  | Cesta orlosupa bradatého do Grands Causses a jeho vypuštění do volné přírody / Bearded Vulture Release in Grands Causses, 15 min / CZE, ENG  | Bylo, nebylo na stromě / Once Upon a Tree, 15 min / CZE, ENG | Minuty z Krkonoš / Minutes from Krkonose 10 min / CZE


Diskuse k filmu: prof.Ing. Milan Lstibůrek, MSc. PhD., Prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc. prof. Ing. Vilém Podrázský, CSc.


Ruksak na vodu Paul / Waterbackpack PAUL, 7 min / CZE, GER | Zemědělství 2020 / Farming 2020, 2 min/ CZE, GER | Fermentace /  Ferment, 7 min / CZE, ENG | Jídlo s.r.o. – Slivovice / Food Ltd., 16 min / CZE | Slovník potravinového hrdiny / Dictionary of a Food Hero, 4 min / CZE, ENG | Zelený obývák / The Green Living Room, 7min / CZE, ENG | Něžné stroje Gentle Machines, 5 min / CZE


Diskuse k filmu: režisérka Rita Schlamberger, producent Michael Schlamberger, kameraman Jiří Petr, Mgr. Petr Karlík, prof. Ing. Miroslav Svoboda, Ph.D., prof. Ing. Vilém Podrázský, CSc.


Přednáška režiséra Jana Svatoše o cestovatelích Ose a Martinovi Johnsonovi, fotografie z Keni (přednáška bude probíhat v anglickém jazyce)


Tisková konference k 10.výročí MS v orbě


Diskuse k filmu: režisérka Lisa Heenan a scénárista Darren Doherty


Imunologie plic / Immunology of the Lung, 5 min / CZE | Cílení léčiv - metabolismus nádorových buněk / Cancer Cell Metabolism, 6 min / CZE, ENF | Imunologie pokožky / Immunology of the Skin, 7 min / CZE, ENG | RNA Interference / RNA Interference, 5 min / CZE, ENG | Imunologie sliznice trávicí soustavy / Immunology of the Gut Mucosa, 7 min / CZE, ENG | Výzkum rostlin / Plant Research, 5 min CZE / ENG | Biotechnologické klastry: Rostlinná věda v Ghentu ve Flandrech v Belgii / Green Biotech Cluster: Plant Sciences in Gent, Flanders Belgium, 7 min / CZE, ENG | Výzkum roztroušené sklerózy: Geert van Loo - 1. Díl / MS Research by Geert van Loo: Episode 1, 3 min / CZE, ENG | Výzkum roztroušené sklerózy: Geert van Loo - 2. Díl / MS research by Geert van Loo: Episode 2, 9 min / CZE, ENG |


Diskuse Martin Schlossárek (UPOL, Maendeleo). Martin Schlossárek je předseda sdružení Maendeleo, které podporuje šetrné a efektivní zemědělské postupy tanzanských farmářů. Jsou přesvědčeni o tom, že zemědělství je jedním z klíčů pro udržení biologické diverzity.


Diskuse k filmu: režisér Michael Schwarz a producent filmu Edward Gray


Veterináři bez hranic - diskuse MVDr. David Nejedlo (ředitel Zoo Liberec). „Zdravá zvířata, zdraví lidé". Od okamžiku svého založení Veterináři bez hranic ČR převzali realizaci projektu prevence vztekliny v pasteveckých komunitách v okolí jezera Turkana v severní Keni. V uplynulých letech se postupně podařilo odstartovat několik dalších dílčích projektů, které s keňským projektem souvisí, stejně jako nové projekty v ČR.


Diskuse tematického dne „Zemědělec bez krajiny“, moderuje: Vratislava Janovská. O vlivu zemědělství na krajinu přijdou diskutovat:  Tomáš Franěk (podnikatel, zaměstnanec, farmář Jagava Permafarma Veselice), Ing. Miroslav Florián, Ph.D. (ředitel sekce zemědělských vstupů MZe, Vojtěch Sýkora (bio farmář Dobrá farma Máslovice), doc. Ing. Eva Cudlínová, CSc. (vedoucí Katedry regionálního managementu Ekonomické fakulty Jihočeské univerzity)    


17 pohledů na mizející svět v Africe a dnešní život v Soulu - jedné z nejdynamičtějších metropolí Asie. RNDr. Hynek Adámek (*1962) Geograf, publicista a fotograf.  Od roku 2003 redaktor National Geographic Česko.
Účastník expedice Živá Afrika do rovníkové a západní Afriky v roce 1994. Spoluautor stejnojmenné publikace z roku 1996, společně s Jiřím Hanzelkou a Miroslavem Zikmundem. V roce 2000 mu vyšla kniha Čas je dar Afriky – Etiopie (společně s Pavlem Mikešem) a v roce 2003 vydal s Jakubem Havlem knihu Island – soulad  protikladů.  V roce 2010 vyšla jeho kniha Češi v Antarktidě.


Diskuse k filmu - Mgr. Adéla Obračajová (Zoolog Zoo Ostrava) Diclofenac je obrovská hrozba pro (orlo)supy v Evropě. Pro orlosupy je vysoce toxický, způsobuje hromadění odpadní kyseliny močové v těle a selhání ledvin, smrt nastává během 2 dnů. Co je to diclofenac? Kde ho můžeme nalézt? A existuje nějaká alternativa? Ano, existuje.

Programové tipy

awards 2015 official selectionPředávání cen LSFF 2015 proběhne ve středu 14.10.2015 od 17:55 hod v Klubu C.

Úterý 13.10.2015

15:30 Polyfaces / Polyfaces, 92 min
17:05 Diskuse k filmu: režisérka Lisa Heenan a scénárista Darren Doherty

Úterý 13.10.2015

15:30 98 Teorie všeho – Marc Van Montagu, 54 min / CZE, ENG
16:30 Přednáška: Wim Grunewald (VIB department of Plant Systems Biology, Ghet University, Belgium

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Přednášková místnost A IV

Úterý 13.10.2015

18:00 Na obranu jídla, 116 min / CZE, ENG
Diskuse k filmu: režisér Michael Schwarz a producent filmu Edward Gray

Fakulta agrobiologie, potravinových a přírodních zdrojů, Přednášková místnost A IV

LSFF_jidlojeveda_web_main

Life Sciences Film Festival se letos rozroste o víkendový program. Ve spolupráci s NTK a Kampusem Dejvice se 16.-18. října koná víkendová afterparty „Jídlo, to je věda“. O jídle se bude diskutovat, budou se o něm promítat ty nejlepší filmy z letošního i minulých ročníků LSFF a jídlo se bude také ochutnávat. Filmový festival se totiž protne se Street Food Festivalem, který vás nakrmí v sobotu 17. a v neděli 18. října.