Life Sciences Film Festival se letos rozroste o víkendový program. Ve spolupráci s NTK a Kampusem Dejvice se 16.-18. října koná víkendová party „Jídlo, to je věda“. O jídle se bude diskutovat, budou se o něm promítat ty nejlepší filmy z letošního i minulých ročníků LSFF a jídlo se bude také ochutnávat. Filmový festival se totiž protne se Street Food Festivalem, který vás nakrmí v sobotu 17. a v neděli 18. října.

 

Program  „Jídlo, to je věda“ ještě pořád pilujeme. Již teď ale víme, že součástí programu v Ballingově sálu NTK bude projekce filmu Na obranu jídla (In Defense of Food) podle bestselleru Michaela Pollana za účasti jeho režiséra Michaela Schwarze, trojnásobného držitele ceny Emmy.

 

Víme, že před NTK budeme v Kinostanu pouštět průřez toho nejlepšího, co se za 5 let v programu LSFF o jídle sešlo. Po projekcích bude následovat diskuse, kde se nad tématem střetne „odborník“ a „praktik“.

Víme, že prof. arch. Martin Rajniš s dalšími účastníky jeho workshopu postaví Dóm chaosu, anarchostrukturu z dvoumetrových kmínků.

 

Co je Street Food Festival

Street Food Festival měl premiéru minulý rok v Cross Clubu v Praze-Holešovicích, ovšem již na podzim roku 2014 jej ve Stromovce navštívilo 14 000 lidí. „Street food“ není ledajaké jídlo, „co se jí na ulici“. „Street food“ má totiž na ulici přímo vznikat, musí to být jednoduché a chytré jídlo, během jehož přípravy zároveň „neuvaříte“ sami sebe.

Festival je otevřen jak profesionálům, tak amatérům, kteří 10% z vydělaných peněz odevzdávají na charitativní účely.

Podrobnosti o programu a o tom, na jaké chutě a vůně se můžete na festivalu těšit, se dozvíte na facebookové stránce události.

Proč LSFF a SFF?

Protože vztah k potravinám je pro letošní 5. ročník LSFF hlavní téma. Letos se zaměřujeme na to, kdy se z „potravin“ stává „jídlo“ a co to pro člověka i pro lidstvo znamená.

Protože právě o tom je spousta filmů, které se letos na festivalu sešly z celého světa: Na obranu jídla, Polyfaces, Ferment, Problém s chlebem, Projekt celiak, Čirok z Muddy Pond, Globální menu, Jídlo s r. o., Chovat šneky ve Vídni?, 10 miliard: Co máte na talíři?, Permakulturní perspektivy a spousta dalších.

Protože mnoho těchto filmů hledá, jak co nejvíce zkrátit vzdálenosti v trojúhelníku „surovina“ – „hrnec“ – „člověk“. Přesně jako Street Food Festival.

 

 

 

 

Comments are closed.