Věděli jste, že Jeff Bridges není jenom „Dude“ Lebowski, ale také filmový producent se zájmem o environmentální otázky? Jeho autorský dokument „Dnes začíná budoucnost“ (Living in the Future‘s Past) má celosvětovou premiéru 9. 10. – a na LSFF ho uvidíte hned v zahajovací den festivalu, v pondělí 15. 10.  Ano, takže v Česku budete první.

obrázek 001Film „Dnes začíná budoucnost“ (USA) natočil v roce 2018 jako producent a průvodce filmem oskarový Jeff Bridges (Crazy Heart, Big Lebowski). LSFF jej uvádí v české premiéře. Jde o vizuálně opulentní 4k poselství o místě člověka ve světě, ve kterém přežijí jen „přeborníci v evoluci“. Člověk je bez drápů a ostrých zubů jen slabé zvíře – svou nedostačivost však nahrazuje nepřekonatelnou kulturou a technologií. Jenže náš mozek je mozek zvířete; živočišná touha po nadbytku, ukojení potřeb a příjemných pocitech, které můžeme do sytosti naplnit díky pokročilým technologiím – tak zní ve zkratce příčina našeho neblahého vlivu na přírodu, jíž součástí se možná už ani necítíme být.

Zaručuji vám, že nový iPhone nepotřebujete. Ve skutečnosti ani nevíte, jaké bude mít nové funkce. Ale víte jistě, že až je uvidíte, budou se vám líbit. Máme totiž moc rádi, když se můžeme cítit tak, jak chceme a hned…

Nádherně natočený film plný výpovědí originálních myslitelů vám možná v mozku propojí myšlenky, o kterých by vás možný nenapadlo, že mají něco společného. Díky filmu „Dnes začíná budoucnost“ si možná uvědomíte, že dnešní spontánní aktivity, do kterých se zapojí co největší množství lidí, mohou přinést skutečnou změnu – protože všechno skutečně souvisí se vším.

 

 

 

Comments are closed.